Apie mane

Nuolat gilinu žinias, norėdamas geriau teikti paslaugasSuprasdamas atsakomybę ir vertindamas klientų pasitikėjimą, teikiu paslaugas laikydamasis labai paprastų principų – jei pats galvoju, kad negaliu padėti klientui, taip jam ir pasakau, nesiimu bylų, kurių laimėjimu netikiu, bei nekonsultuoju srityse, kurių neišmanauSveiki, esu teisininkas Artūras Buividas. Įgijau teisės magistro laipsnį (finansų teisės specializacija) Mykolo Romerio universitete. Teisinį darbą dirbu nuo 2008 m. Teisę pasirinkau todėl, kad mėgstu spręsti galvosūkius, rasti sprendimus ir patarti žmonėms kaip jiems teisingai pasielgti. Džiaugiuosi matydamas, kad po pokalbio klientas jaučiasi ramiau ir išeina žinodamas ką toliau darys. Suprasdamas atsakomybę ir vertindamas klientų pasitikėjimą, teikiu paslaugas laikydamasis labai paprastų principų – jei pats galvoju, kad negaliu padėti klientui, taip jam ir pasakau, nesiimu bylų, kurių laimėjimu netikiu, bei nekonsultuoju srityse, kurių neišmanau (juk ir pats kai skaudą dantį, nenoriu, kad apžiūrėtų chirurgas), nemanau, kad kažko nežinoti ar neišmanyti yra blogai ar gėdinga. Priešingai - suvokimas, kad kažko nežinai, skatina domėtis ir išsiaiškinti.


DARBO PATIRTIS LIZINGO BENDROVĖJE
Teisininko karjerą pradėjau lizingo bendrovėje, priklausančioje vienam iš Lietuvos Respublikoje veikiančių komercinių bankų. Pagrindinės darbo funkcijos lizingo bendrovėje: bendrovės interesų atstovavimu ginčuose teismuose, bankroto ir restruktūrizavimo bylose, sutarčių, įmonės vidaus dokumentų (tvarkų, įsakymų, protokolų) rengimas, darbuotojų ir vadovų konsultavimas.


DARBO PATIRTIS KOMERCINIAME BANKE
Vėliau perėjau dirbti į komercinį banką. Buvau atsakingas už tipinių banko sutarčių rengimą, vadovų ir kolegų konsultavimą teisiniais klausimais, teisinių išvadų rengimą, banko sudaromų sutarčių rengimą ir peržiūrą, banko vykdomos veiklos ir teikiamų paslaugų atitikimą teisės aktų reikalavimams, banko vidaus dokumentų (tvarkų, įsakymų, protokolų) rengimą. Banke buvau paskirtas lizingo komiteto, priimančio sprendimus dėl lizingo suteikimo, nariu, paskolų individualiems klientams darbo grupės, priimančios sprendimus dėl kreditų teikimo fiziniams asmenims, nariu, komiteto, priimančio sprendimus dėl kreditų teikimo smulkiam ir vidutiniam verslui, pavaduojančiu nariu.


PATIRTIS TEIKIANT TEISINES PASLAUGAS PRIVAČIAI
Dirbdamas teisininku finansų įmonėse, taip pat teikiau teisines konsultacijas privačiai. Šių paslaugų teikimu verčiuosi ir dabar. Pagrindinės sritys, kuriuose specializuojuosi: finansų teisė (bankinės paslaugos, lizingas, vartojimo (greitieji) kreditai, hipotekinės paskolos), prievolių įvykdymo užtikrinimo priemonių (laidavimo, įkeitimo, hipotekos sutarčių) sudarymas, vežimo teisė (pervežimai vykdomi vadovaujantis CMR konvencija), darbo teisė, skolų išieškojimas, skolininkų ir kreditorių atstovavimas vykdymo procese (skolas išieškant antstoliams), sutarčių teisė (rengiu tipines sutartis įmonėms, peržiūriu klientų pageidaujamas sudaryti sutartis), atstovauju klientų interesus teismuose nagrinėjamose bylose, rengiu procesinius dokumentus (ieškinius, atsiliepimus, atskiruosius skundus, apeliacinius skundus, priešieškinius ir kitus), kuriuos klientai teikia teismui bylinėjimosi procese.


PATIRTIS DĖSTANT TEISĘ, KLIENTŲ INTERESŲ ATSTOVAVIMAS LIETUVOS BANKE
Esu išbandęs save kaip teisės dėstytojas aukštojoje mokykloje - Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje. Tai visiškai kitokia ir neįkainojama patirtis. Smagi ir įdomi, tačiau labai daug laiko reikalaujanti veikla. Teikdamas paslaugas privačiai sėkmingai atstovavau klientų, siekusių gauti leidimus ir licencijas Lietuvos banke verstis vartojimo kreditų teikimo veikla, kreditų su nekilnojamojo turto įkeitimu teikimo veikla, mokėjimo įstaigos veikla (ribotos veiklos licencija), interesus.